Інформація для батьків


18.10.2023

Вітаємо! Осінь холодна пора, пропонумо вашій увазі деякі правила для зміцнення імунітету.






10.10.2023






27.09.2023

Доброго дня! Пропонуємо переглянути і запам'ятати правила мінної безпеки













20.09.2023

Доброго ранку!

 Пропонуємо переглянути 9 фраз, які дуже часто використовують батьки та які можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини до дитсадка. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок.


·        Вчись їсти самостійно, бо в садочку ніхто кормити тебе не буде! — таким способом ми формуємо негативну установку дитини на садочок. Краще скажіть: “Ти вже можеш їсти сам, ти вже такий дорослий! Мені так подобається дивитися, як ти самостійно їси!

·        Ану поділись іграшкою — в садочку доведеться ділитися! Там всі іграшки спільні! — для дитини це не аргумент, а для того, щоб малюк зміг взаємодіяти з іншими дітками, йому потрібно цьому навчитися. Краще скажіть: “Дивись, як хлопчик хоче твою іграшку, давай дамо йому трішки погратися, він пограється і поверне!”

·        Не плач, бо віддам в дитячий садок! — так ми залякуємо дитину, формуємо враження, що в садку погано і там можуть скривдити.

·        Заспокойся, бо заведу в дитсадок і там залишу! — знову ж таки, лякаємо дитину ще й тим, що мама може хотіти позбутися її, а значить не любить…

·        Там не страшно! Не бійся! Вихователька не буде тебе ображати! — “не” дитиною не сприймається. Дитина чує: “Потрібно боятися, в садку страшно, а вихователька може скривдити”

·        Я буду з тобою в групі сидіти! (якщо насправді ви не збираєтесь цього робити) — це обман. Обманюючи малюка ми самі собі копаємо яму, оскільки з часом він перестане нам довіряти, почне обманювати сам. Тому, якщо ви пообіцяли залишитися з дитиною — залишіться, і не йдіть поки малюк на це не погодиться.

·        Я тобі куплю …, якщо ти підеш в садочок! — малюк звикне до того, що кожен раз мама щось купує і з часом почне маніпулювати і вимагати щораз більше і більше.

·        Будь-який негатив про вихователів, помічників вихователя дитини, садочок загалом, навіть просто інтонація (в присутності дитини) — малюк складає враження про вихователів з ваших слів. Якщо ви негативно відзиваєтеся — значить вихователі погані, тому з ними залишатися небезпечно.

·        Не плач! Дивися, інші діти не плачуть! А ти… — не варто порівнювати дитину з іншими. Ніколи. Ні за яких обставин! Краще скажіть: “Тобі сумно / гірко, що доводиться залишатись без мами. я теж сумуватиму за тобою!”

 Джерело інформації: http://bilochka31.org.ua/frazi-yaki-ne-mozhna-govoriti-ditini-yaku-viddayut-v-ditsadok-2/

13.09.2023

Вітамо!









06.09.2023

Доброго дня, пропонуємо до вашої уваги 

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: ДО ДИТЯЧОГО САДКА БЕЗ СЛІЗ

  • Налаштовуйте дитину на те, що в дошкільному закладі на неї чекає багато цікавого: знайомство з новими друзями, яскраві книжки, гарні іграшки, багато веселих розваг тощо.
  • Зберігайте спокій, не виявляйте перед дитиною свого занепокоєння, адже ваше хвилювання передається їй. Тоді дитина плакатиме, нервуватиме та відмовлятиметься йти до дитячого садка.
  • Дозвольте дитині взяти із собою в дошкільний заклад улюблену іграшку або якийсь інший безпечний предмет із дому, аби в дитячому садку вона відчувала домашній затишок.
  • Щоразу вигадуйте новий цікавий спосіб прощання з дитиною на порозі дошкільного закладу. Наприклад , ласкаві обійми, повітряний поцілунок, «секретне слово».тощо. Так, дитина буде зацікавлена виконанням цього ритуалу і легко відпускатиме вас.
  • Наклейте в особистій шафі дитини в дошкільному закладі фото вашої родини. Це заспокоюватиме дитину у хвилини занепокоєння.
  • Завжди будьте уважні до дитини, коли забираєте її з дитячого садка. Зокрема розпитуйте, чим вона займалася протягом дня, хваліть її малюнки чи інші творчі вироби, щиро дякуйте за подарунок, який дитина виготовила власноруч тощо.
  • Усіляко демонструйте свою любов і турботу. Наприклад, скажіть, що протягом дня думали про неї, планували спільні заняття на вечір, приготували для неї щось смачне тощо.
  • Обмежте відвідування гостей та масових заходів у період адаптації дитини до умов дошкільного закладу, не перевантажуйте її вдома розвивальними заняттями.
  • Говоріть про дошкільний заклад у піднесеному настрої, ніколи не лякайте ним дитину, і головне – будьте терплячими

01.09.2023

Вітаємо Вас, дорогі батьки,  на нашому блозі. 
Дуже раді Вас тут  бачити.
Так, як ми будемо робити перші кроки до перебування дітей в садочку пропонуємо вашій увазі трішки інформації про адаптацію дітей.

Адаптація – це пристосування організму до нової ситуації, а для дитини дитячий садок, поза сумнівом, є новим, ще невідомим простором, із новим оточенням і стосунками. Адаптація (з лат. «пристосування») – процес призвичаєння організму, що відбувається на різних рівнях: фізіологічному, соціальному, психологічному. Адаптація – активне засвоєння прийнятих у суспільстві норм і оволодіння відповідними формами спілкування й діяльності.


Чи у всіх дітей однакова поведінка при вступі в садок? Ні. Одні діти впевнені, вибирають гру, йдуть на контакт із дітьми й дорослими, інші – менш упевнені, більше спостерігають, деякі – виявляють негативізм, небажання йти в групу, відхиляють усі пропозиції, бояться відійти від батьків, голосно плачуть.

Причини такої поведінки різні: це і відсутність режиму вдома, й невміння гратися, й не сформованість навичок самообслуговування. Однак основна причина – недостатній досвід спілкування з однолітками та дорослими.

Процес пристосування (адаптації) до дитячого садка проходить індивідуально. Середній строк адаптації дітей раннього віку – 7-15 днів, молодшого дошкільного віку – 2-3 тижні, старшого дошкільного віку – 1 місяць.виникнення у дитини стійкого «адаптаційного синдрому» свідчить про її неготовність до виходу із сім’ї.

ВИОКРЕМЛЮЮТЬ ТАКІ СТУПЕНІ АДАПТАЦІЇ:

  • Легкий – поведінка дитини нормалізується (протягом 10 – 15 днів) – фізіологічна, природна адаптація;
  • Середній (протягом 15 – 30 днів) – дитина худне, хворіє, але не важко, без ускладнень;
  • Важкий (триває від 2 місяців і більше) – паталогічна адаптація.

Виходячи з цього, виокремлюють три групи дітей за характером пристосування до нових умов життя.

Перша група – ті, для кого процес адаптації легкий і безболісний. Такі діти комунікабельні, самостійні, спілкування батьків із ними доброзичливе.

Друга група – малюки, котрі адаптуються повільніше і важче. Зацікавлення грою змінюється байдужістю, вередуванням. Малятам бракує довіри у ставленні до вихователів, інших дітей навички гри та спілкування розвинені недостатньо. Діти малоініціативні, менш самостійні, дещо можуть робити самі але здебільшого залежать від дорослого. З боку батьків простежується нестабільність у спілкуванні: доброзичливі, привітні звертання змінюються криком, погрозами або збільшенням вимог.

Третя група – діти, які важко пристосовуються до нового оточення. Вони зазвичай несамостійні, швидко втомлюються, ігрові навички не сформовані. У досвіді таких дітей – прояви авторитарності, жорстокості (чи навпаки – зайвої поступливості) з боку дорослих, що спричиняє страх, недовіру до вихователя або повне ігнорування його та інших дітей. Сон і апетит погані або зовсім відсутні. Діти часто хворіють, що ще більше вповільнює звикання до нового оточення й до нових вимог.

ЩОБ ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ НЕ ЗАТЯГУВАВСЯ, НЕОБХІДНО:

  • Давати позитивні настановлення, підтримувати бажання дитини йти в садок;
  • Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає;
  • У перші дні – короткочасне перебування у групі – 1-2 години;
  • Наблизити домашній режим до садкового;
  • Утримуватися від шумних масових вистав, або зменшити емоційне навантаження;
  • Навчати навичок самообслуговування (одягання, умивання, складання іграшок).

Головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до дитячого садочка є єдність вимог до малюка в сім’ї та в дитсадку.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ПРАВИЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ РІДНИХ У ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ:

  • Дитині потрібно говорити, що вона вже доросла;
  • Не залишати дитину на цілий день у групі;
  • Гуляти на майданчику після відвідування садка;
  • Давати із собою улюблені іграшки;
  • Повідомляти вихователя про особливі звички дитини;
  • Придумати ритуал «прощання» й обіграти його вдома;
  • Зустрічати дитину з посмішкою;
  • Розповідати якомога більше позитивного про садок;
  • Підтримувати самостійність дитини вдома.

Старша група "Капітошка"

27.12.2022

Наші малята вже зовсім скоро стануть школярами і тому нам потрібно привчати до самостійності і тому ми підготували для вас трішки порад.







23.12.2022

Вітаємо! Декілька порад для кращого запамятовування віршів дітьми!





19.12.2022

Трішки корисної інформації про реалії нашого часу, щоб уберегти своє життя і життя своїх близьких





14.12.2022

Продовжуємо далі піклуватися про здоровя наших діток і до вашої уваги трішки цікавих ігор "нехворійок"








08.12.2022







06.12.2022

Читання відіграє важливу роль для формування грамотного, читкого мовлення. 





01.12.2022

Вітаємо з першим днем зими!
І тому пропонуємо декілька цікавих ігор для веселого проводження прогулянок.








25.11.2022









22.11.2022

Пропонуємо до вашої уваги декілька цікавих технік для боротьби зі стресом в дитини








16.11.2022

Діти наше майбутнє і тому трішки інформації про права наших малят!







10.11.2022









07.11.2022

Доброго дня пропонуємо до вашої уваги "Ігри в темрямі", щоб весело і з користь проводити час коли вимикають світло!












02.11.2022

У цей складний час ми зустрічаємося дуже часто з невідомістю і тому декілька порад щою краще впоратися з тривогами перед ними.











28.10.2022

Вітаємо Вас, наші шановні батьки! Здоров'я дітей - це те про що ми маємо з вами піклуватися зажди і однією з основ є ранкова гімнастика.
Для Вас інформація про її користь!






25.10.2022

Доброго дня. До вашої уваги трішки цікової інформації про економічне виховання в родині







18.10.2022

Вітаємо Вас!










14.10.2022

Доброго ранку.
Хочемо звернути вашу увагу і порекомендувати вам ігри для зняття стресу у дітей.









11.10.2022

Доброго дня, шановні батьки!
Пропонуємо переглянути разом з дітками відео"Що робити коли лунає сирена?"


26.07.2022








21.07.2022









19.07.2022

Шановні батьки! Хвилиночка уваги!
Обговорюйте з дітьми правила особистої поведінки.








14.07.2022










Дякую за увагу!

07.07.2022

Хвилинка уваги!




Дотримуйтесь правил! Бережіть своє життя!

01.07.2022

Шановні баатьки пропонуємо до вашої уваги кілька порад


29.06.2022








23.06.2022

Дорогі батьки, до вашої уваги інформація про загартування.









20.06.2022

Шановні баттки, для вас хвилинка  порад








Приємного відпочинку!

14.06.2022

Літо, чудова пора для відпочинку, 
тому пропонуємо до вашої уваги консультацію 






Дотримуйтися цих порад! 
Гарного відпочинку!

08.06.2022

Вітаємо!
Хочемо запропонувати вам поради, які можна виконувати разом з дитиною в різних ситуаціях.











Дякуємо за вашу увагу!

06.06.2022

Вітаємо Вас, наші батьки!







20.05.2020

Вітаю Вас!

19.05.2020

Доброго дня!
Хочу поділитися з Вами цікавою інформацією.



Сподіваюсь це було корисна інформація для Вас!

18.05.2020

Доброго дня, дорогі батьки!
Режим дня - це гарна основа здорового способу життя, і тому хочу Вам трішки розповісти про нього.




18. 05. 2020
Доброго дня!
Кілька порд для Вас!


- Чи цікаво Вам?

15.05.2020

Вітаю Вас на нашій сторінці!
Пропоную Вашій увазі інформацію про значення колискової в житті дитини!





14. 05. 2020

Доброго дня! 
 Пропонуємо переглянути поради для мудрих батьків





13.05.2020

Доброго дня!


- Чи стали Вам поради корисними?

12.05.2020

Дорогі батьки! Пропоную до Вашої уваги декілька ігор, які допоможуть запобігти плоскостопості у дітей.









08.05.2020

Доброго дня! Вітаю Вас на нашій сторінці! 
Наші діти це маленькі маніпулятори, які постійно від нас чогось хочуть і тому я хочу запропонувати вам переглянути декілька порад, як поводити себе з дитиною - маніпулятором.











07.05. 2020

Пропонуємо кілька цікавих порад



07.05.2020

Вітаю Вас дорогі батьки! Пропоную до вашої уваги цікаву інформацію.






Я сподіваюсь Вам було цікаво!

06. 05. 2020

Хочу запропонувати переглянути невелику консультацію "Дитина за столом"







Доброго дня. Чи знаєте Ви, яке значення колискової в житті дитини


- Чи була ця інфомація цікавою?

05.04.2020

Вітаємо! Хочемо з вами поділитися інформацією про те як привчити дитину до порядку.







Бажаємо успіху!

04. 05. 2020

Доброго дня! Декілька порад для Вас!

-Дякуємо за увагу)

04.05.2020

Шановні батьки! 
Хочу поділитися з вами порадами про безпеку під час карантину.








30. 04. 2020

Вітаємо!!! Цікаві поради для Вас!!!




29. 04. 2020

Шановні батьки! Поради для Вас!




28.04.2020

Шановні батьки! Прошу до Вашої уваги невеликі поради, щоб краще проводити карантин разом з вашими дітками.





Будьте здорові! Залишайтеся вдома!

27. 04. 2020

Поради для батьків " Шкідливий вплив мийних засобів на здоровя дитини"





                                            24.04.2020

                     Доброго дня наші дітки і їх батьки. 
    Сподівємося, що зовсім скоро все закінчіться і ми з вами   повернемося до садочка і тому я хочу вам нагадати про речі               які не можна приносити до дитячого садочка!

23. 04. 2020

У зв'язку з ситуацією в країні не забувайте дотримуватися правил. З повагою для Вас!!!





16.04.2020 року 

Маленькі поради для кращього проведення часу під час карантину



15.04.2020 року

Шановні батьки! 
Хочу звернути Вашу увагу на інформацію щодо коронавірусу і його профілактики. 
І пам`ятайте, що найкрацій спосіб зберегти здоров`я ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА!
Будьте здорові!

Немає коментарів:

Дописати коментар